Mandala – iš sanskrito kalbos reiškia ratą su centru (angl. magic ring, wheel, holy circle), todėl piešiant mandalas, vyksta žmogaus energijų centravimas, harmonizavimas. Mandalų piešimą galima prilyginti meditacijai, kurios metu įsijungia mūsų pasąmonė, nuraminamas protas. Mandala – tai vidinio gyvenimo atspindys, ypač jeigu ji piešiama nuo pirmojo taško, naudojant įvairias figūras ir simbolius, išdėstant juos simetriškai. Apie mandalų piešimą aprašysiu atskirai, kadangi kiekvienas simbolis ir spalva turi savo reikšmes ir juos naudojant, galima pasiekti norimų rezultatų – suaktyvinti trūkstamą stichiją, suteikti sau apsaugą ir t.t.

Čia pateikiu kelias jau nupieštas mandalas, kurias jums belieka nuspalvinti. Mandala Gyvybės gėlė harmonizuoja, kadangi joje daug kartų pakartojamas sakralinis apskritimo simbolis, kuris susikirsdamas vienas su kitu formuoja begalinę grandinę – gyvybės energiją.

Kitą Mandalą sukūriau remdamasi vienos nuostabios Prancūzijos bažnyčios eksterjero elementais. Joje užšifravau ir kelis skaičius – 4, 6, 10 ir 12-ka. Kiekvienas jų suteiks jums savo energijos: stabilumo (4), proto ramybės (6), tobulumo (10) bei vidinės stiprybės (12).

Labai svarbu, nuo kur pradėsite mandalą spalvinti – jeigu jums reikia gilesnio susikoncentravimo į save, spalvinti pradėkite iš išorės į vidų, jeigu jums trūksta išorinio bendravimo, norite plačiau atverti savo galimybes – spalvinkite iš centro į išorę.

Galite naudoti tiek spalvų, kiek norite, tačiau jeigu reikia patarimo – naudokite ne daugiau kaip šešias. Spalvas rinkitės intuityviai: kiekvieną kartą paėmus kitą spalvą, nuspalvinkite tiek elementų, kiek norisisi, tačiau laikykitės simetrijos – jeigu nuspalvinote viršuje, tai spalvinkite ir apačioje, jeigu viename šone, tai ir kitame, ir t.t. Spalvas galite rinktis ir užsimerkę – taip dar labiau pajungsite savo pasąmonę. Viena spalva galite nuspalvindi labai nedidelius elementus, kita – didesnius plotus – svarbu visiškai atsiduoti vidiniam pojūčiui, kuris jus ves. Taigi, belieka tik atsipalaiduoti, įsijungti malonią muziką ir pasinerti į spalvas…